KÖTÜ GİDİŞAT SONUCU FENERBAHÇE’DE AYRILIK ÇANLARI

3 Haziran 2019 Pazar günü yapılan seçimli olağan genel kurulda 16.092 oy ile Fenerbahçe’nin 37. Başkanı seçilen Ali Koç ile camiaya yeni bir hava gelmiş ve yeni sezona çok büyük umutlar ile girilmişti.

Futbol anlayışını değiştirmek istediğini her fırsatta belirten başkan Ali Koç, bu değişimin ilk adımını Fransız futbol adamı Damien Comolli’yi takıma sportif direktör olarak getirerek başlamıştı. Takımın başına Hollandalı Teknik adam Philip Cocu’yu getirdikten sonra belli isimlerle yollar ayrılmış, belli isimleri ise transfer edilmişti.

Sezon başında ayrılan futbolcular arasında Josef de Souza Dias’dan 12 milyon Euro, Giuliano Victor de Paula’dan 10.50 milyon Euro ve José Fernando Viana de Santana’dan 2.55 Milyon Euro gelir elde eden Fenerbahçe, kadrosuna Jailson Marques Siqueira’yı 4 milyon Euro, Harun Tekin’i 2.75 milyon Euro, Micheal Frey’i 2.64 milyon Euro, Berke Özer’i 2.50 milyon Euro, Barış Alıcı’yı 1.50 Milyon Euro, Ferdi Kadıoğlu’nu ise 1.40 milyon Euro’ya kadrosuna katmış, İslam Slimani, Andre Ayew, Yassine Benzia’yı kiralamış, Diego Reyes’i ise bedelsiz olarak kadrosuna dahil etmişti.

İlk yarıda beklenenin çok altında bir performans gösteren ve yeni transferlerinden istediği verimi alamayan sarı-lacivertli ekip yalnızca 14 puan toplayabilmişti.

Özellikle gol yollarında çok büyük problem yaşayan ve maç başına attığı gol ortalaması 0.94’te kalan, ayrıca savunmasında da çok büyük problem yaşayan ve maç başına yediği gol ortalaması 1.39 olan sarı lacivertli ekipte bu problemlerin çözülmesi adına büyük hareketlilik yaşanıyor.

Özellikle ilk yarıda kötü bir performans sergileyen Cezayirli santrfor İslam Slimani çıktığı 22 maçta 1777 dakika süre alıp sadece 4 gol atabildi. Taraftarın da çok büyük tepkisini çeken Slimani ile yolların ayrılacağı iddaa ediliyor.

Ayrıca savunmada da istenen performansı veremeyen Diego Reyes’in ise adı La Liga takımlarından Real Betis Balompie ile anılıyor. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin de bu futbolcuların yerini doldurmak için harekete geçtiği iddaa edildi.