SON DAKİKA :

Gezi Parkı olaylarında kimler tuttuklandı!

Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılan Gezi Parkı eylemlerinde yüzlerce kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerden bazıları tutuklandı. Tutuklanan isimler kim? Gezi Parkı olaylarında kaç kişi tutuklandı? İşte Gezi Parkı eylemlerinde tuıtuklanan o isimler.
Bu haber 2013-06-19 eklenmiştir.
Gezi Parkı olaylarında kimler tuttuklandı!

 

 

Gezi protestoları kapsamında pazar günkü olaylarda gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 91 kişinin sorguları akşama doğru tamamlandı. Saat 17.00 sıralarında savcılıktan 13 kişinin tutuklamaya sevk edildiği belirtildi, ancak avukatlar bu isimler arasında hala emniyette gözaltında tutulan 5 kişinin ve önceki gün serbest bırakılan bir kişinin olduğunu fark edince yanlışlık olduğu anlaşıldı. Yanlışlık üzerine yaklaşık bir saat sonra 7 kişinin mahkemeye sevk edildiği bildirildi. 

 

 

 

"BARETLER VE KASKLAR YÜRÜYÜŞLERE DEVAMLI KATILDIKLARINI GÖSTERİYOR"

 

İstanbul Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ocak, Hüseyin Nazmi Okumuş ve İsa Dalgıç tarafından hazırlanan sevk tutanağında, şüphelilerin üzerlerinde ele geçen gaz maskeleri, deniz gözlükleri, yüz kapama bezleri, baretler, kasklar, eldivenler, sapan, puşi, patlamış fişek kapsulü, sargı bezleri, yara bantları, kompres bezlerinin bulunmasının yasadışı gösteri toplantı yürüyüşlerine devamlı ve düzenli bir şekilde katıldıklarını gösterdiği belirtildi. 

 

 

 

Tutanakta şüphelilerin eylemlerinin yasadışı toplantı ve gösterilerin kamu barışını bozar niteliğe ulaşması ve süreklilik arz etmesi dikkate alınarak kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut olgular bulunması nedeniyle şüpheliler Alper Merdoğlu, Emre Horasanlı, Emre Güzel, Gökbey Gül, İsmail Işık Sapmaz, Murat Tözen ve Özkan Ekinci'nin tutuklanması talep edildi. Şüpheliler, sorgulanmak üzere nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Son Eklenen Foto Galeriler
ETİKETLER :
Yorumlar
Yorum Yaz
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
   
   
Anket
49 rehine sizce nasıl serbest kaldı?
MİT sayesinde
ABD teslim etti
IŞİD serbest bıraktı
Son Eklenen Foto Galeriler
Facebook'ta Haberoku24
Twitter'da Haberoku24
Arşiv Arama
- -
Futbolla.com - haber, haberler, haber siteleri, haber portalları, gazete haberleri, gazete siteleri, gündem haberleri, ekonomi haberleri, spor haberleri, memur haberleri, magazin haberleri
© Copyright 2013 Haberoku24. Tüm hakları saklıdır.
Haberoku24.com'da 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır. Uygunsuz bir haber veya içerik olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.