SON DAKİKA :

2014 Şubat Öğretmen atamaları ile ilgili son durum! Nabi Avcı'dan açıklamlar!

Bugünlerde sürekli bir şekilde 2014 Şubat atamasının olup olmayacağını sorgulayan atanamayan öğretmenler, hem kendileri hem de ailelerinin rahat etmesi için uğraşıyor.
Bu haber 2013-10-26 eklenmiştir.
2014 Şubat Öğretmen atamaları ile ilgili son durum! Nabi Avcı'dan açıklamlar!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın her fırsatta 2014 Şubat ataması olmayacağını söylemesi üzerine tedirgin olan atanamayan öğretmenler, şubat ayında 40 bin atama isteği için sosyal medyada kampanyalar düzenliyorlar.

Son olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından sürekli bir şekilde olmayacağını dile getirdiği Şubat ataması 2014 için atanamayan öğretmenler tetikte. Bir şekilde Şubat 2014 atamasının olmasını isteyen mağdur grup, 40 bin atama istiyor. Mili Eğitim Bakanlığı'nın ellerinde tayin olunan Şubat 2014 ataması kararına isyan ediliyor. Atanamayan öğretmenler, her yıl Şubat ayında gerçekleştirilen, ancak geçen yıldan beridir yapılmayan Şubat atamasının gerçekleştirilmesini istiyor. Bakalım şubat öğretmen ataması olacak mı?

Her yıl Şubat ayında bir parti şeklinde gerçekleştirilen, ancak geçen yıl ilk kez yapılmayan Şubat atamasının bu yıl da gerçekleştirilmeyeceği söyleniyor. Bu durumda elini taşın altına koyan ve atanamayan öğretmenler, son zamanlarda Şubat 2014 atamasının gerçekleştirilmesi için eylemler yapıyor, milletvekillerine seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Bir yandan AK Partili Nurettin Canikli'nin Şubat ataması olacağını söylemesi ve diğer yandan Bakan Nabi Avcı'nın böyle bir atama dönemi olmayacağını açıklaması kafa karışıklıklarına sebebiyet verirken, atanamayan öğretmenlere de büyük işler düşüyor.

Atanamayan öğretmenler Şubat ataması olması için isyan ediyor. AK Partili Nurettin Canikli'nin olumlu açıklamalarına karşıt açıklamalar yapan Bakan Nabi Avcı'nın Şubat ataması olmayacağını söylemesi, atanamayan öğretmenleri harekete geçirdi. 

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Şubat öğretmen atamasının yapılmayacağını dile getiren Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenlere üzücü haberler veriyor. Şubat 2014'te 40 bin atama bekleyen atanamayan öğretmenler, milletvekillerine isteklerini bildirmek için fırsat kolluyor. Eğitim Fakültesini bitiren ve 4 yıllık emeklerinin karşılığını alamayan atanamayan öğretmenler, legal eylemlerle sesini duyurmalı.

KPSS öğretmen atamaları sonucunda müspet bir sonuç elde edemeyen ve yıllardır bu uğurda emekler veren atanamayan öğretmenler, bu sene 2014 Şubat ataması olmayacağını açıklayan Nabi Avcı'yı kararından caydırmak için görüşmeler yapıyor.

Atanamayan öğretmenler isyanda. 2014 yılı şubat ayında 40 bin atama istiyorlar. AK Partili Nurettin Canikli'nin aksine Şubat ayında öğretmen ataması olmayacağını her fırsatta dile getiren Bakan Nabi Avcı'dan Şubat 2014'te atama bekleyen atanamayan öğretmenler yakın zamanda eylem yapmayı planlıyor.
 

Atama bekleyen öğretmenler Milletvekili ile şubat atamasını görüştü
Şanlıurfa’da atama bekleyen bir grup öğretmen Şubat ataması için Bakan Çelik ve milletvekili Dr. Zeynep Karahan Uslu’yla görüştü.
 
   
Atama bekleyen öğretmenler Milletvekili ile şubat atamasını görüştü

Şanlıurfa'da atama bekleyen bir grup öğretmen Şubat ataması için Bakan Çelik ve milletvekili Dr. Zeynep Karahan Uslu'yla görüştü. Öğretmenlerin atama isteklerini dinleyen Karahan Uslu taleplerin yazılı olduğu dosyayı MEB Bakanı Nabi Avcı'ya ileteceği sözünü verdi.

SORUNLARI TAKİP EDİYORUM

Bayramın 3'üncü günü gerçekleşen görüşmenin kareleri bugün basına ulaştırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'le izdiham nedeniyle detaylı görüşemeyen öğretmen adaylarını AK Parti Şanlıurfa milletvekili Dr. Zeynep Karahan Uslu dinledi. Öğretmenlerin bayram tebriklerini kabul eden Karahan Uslu kendisinin de bir eğitimci olduğunu ve bahsedilen sorunları yakinen takipettiğini ifade etti.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK KALDIRILSIN

Başta Şanlıurfa olmak üzere Türkiye'de yaklaşık 80 bin ücretli öğretmenin görev yapması nedeniyle kadrolu atamanın yapılmadığını dile getiren öğretmenler ücretli sistemin kaldırılmasını istedi.

Vekil Uslu, ellerinde ücretli öğretmenlikte yaşanan branş karmaşasını belgelerle ispat eden öğretmen adaylarına, "Maalesef, bu ülkemizin bir sorunu. Öğretmen alamadığımız zaman boşlugu bu sistemle gidermeye çalışıyoruz" diye yanıt verdi.

Bu sene Şubat ataması olacak mı, olmayacak mı? KPSS 2013 öğretmen atamalarının en önemli aşamalarından biri olan Şubat ataması geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yapılmayacak. Anlaşılan Bakan Nabi Avcı öğretmen atamalarını tek bir seferde halletmeyi düşünüyor. 2014 Şubat ataması olacak mı olmayacak mı?


2014 şubat ataması olacak mı olmayacak mı diye soruyorsanız sizler için cevabı verelim. Bu sene merakla beklenen bu konunun açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan geldi. Bakan Avcı, geçen Şubat ayında olduğu gibi bu sene Şubat atamasının da olmayacağını söyleyerek öğretmen adaylarını üzdü. Bu sene 2014 Şubat ataması olmayacak.

Ücretli öğretmenlik denilen sağlıksız sistemin bitmesi için bu sene Şubat ayında atama yapılması gerekiyor. Ancak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı böyle bir hamleye gerek görmemiş görünüyor. Geçen Şubat ayında olduğu gibi bu Şubat ayında da atama yapılmayacağını söyleyen Nabi Avcı, Eski Bakan Ömer Dinçer'i aratmayacak politikalara devam ediyor. KPSS öğretmen atamaları sürecindeki zorluklar devam ediyor.


2014 Şubat ataması bu sene olmayacak. Zaten bu sene dershaneler de kapatılıyor. Kısacası bu sene eğitim dünyasında fazla radikal değişiklikler yapılıyor. Öğretmen atamaları 2013 KPSS sürecinde de, önemli olan Şubat ataması bu sene geçen sene olduğu gibi gerçekleştirilmeyecek.

Bakan Nabi Avcı'ya bakılırsa bu sene Şubat ataması olmayacak. 2014 Şubat ataması olacak mı olmayacak mı şeklinde kuşkularınız varsa Bakan Nabi Avcı'nın son açıklamalarını sizlerle paylaşalım. Bu sene Şubat ataması olmayacak. 

Öğretmen adayısınız ve bu sene olmadı değil mi? O halde Şubat 2014 atamasında atanırım diyorsanız, umutlarınız suya düştü. Bu sene Bakan Nabi Avcı'nın açıklamalarına göre, Şubat 2014 öğretmen ataması olmayacak. Seneye bir kez daha KPSS sınavına girmek zorundasınız. 2014 Şubat öğretmen ataması olacak mı olmayacak mı? İşte son durum...

2014 Şubat ataması son durum ne oldu? Öğretmen adaylarının merakla bekledikleri bu habere göre, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu sene Şubat ayında geçen sene olduğu gibi atama yapılamayacağını söyledi.2014 Şubat ataması gerçekleştirilmeyecek. 

KPSS 2013 öğretmen atamaları maratonunda son merhale olan Şubat ataması bu sene olacak mı? Öğretmen adaylarının merak ettikleri bir konu olarak Şubat atamalrıyla ilgili Bakan Nabi Avcı bir açıklama yaptı ve açıklamasında böyle bir atamanın gerçekleştirilmeyecepini dile getirdi, tıpkı geçen sene Ömer Çelik'in açıkladığı gibi... Bu sene Şubat öğretmen ataması olacak mı sorusunun cevabı, hayır, olmayacak....

Önümüzdeki yıl Şubat 2014'te öğretmen ataması her yıl yapılırdı. Ta ki, geçen seneye kadar. Geçen sene Bakan Ömer Dinçer'in kaldırdığı uygulama, bu yıl da devam ediyor. 2014 Şubat öğretmen ataması yapılacak mı? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yıl Şubat öğretmen ataması hakkında son karara vardı. Eski Bakan Ömer Çelik'in uyguladığı politikayı devam ettiren Nabi Avcı, 2014 Şubat atamasının olmayacağını söyledi. Öğretmen adaylarının bir umut kapısı daha kapanırken, 2014 Şubat ataması da bir başka bahara kaldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan 2014 Şubat ataması açıklaması önceki günlerde gelmişti. Bu yıl öğretmen atamalarının sadece Eylül ayında gerçekleştirileceğini dile getiren Bakan Nabi Avcı, KPSS 2013 öğretmen atamaları sürecine son noktayı bu şekilde koymuş oldu. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan 2014 Şubat öğretmen atamasına dair bir açıklama geldi. Geçen yıla kadar her yıl Şubat ayında yapılan atamalar bu seneden beri yapılmıyor. Bu da yerleşik olarak artık hiç bir Şubat atamasının olmayacağını işaret ediyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da bu yeni sistemi oturtmak için 2014 Şubat atamasının olmayacağını dile getirdi.

Öğretmen adayları, eğer ilk atama ve ek atama 2013 ile yerleşemediyseniz size kötü haberlerimiz var. Bu sene 2014 Şubat öğretmen ataması gerçekleşmeyecek. Bunu açıkllayan yetkili merci Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı. Artık tüm atamalar Eylül ayında belli oluyor. İnsanlar Eylül ayında atandı atandı, atanamzsa sadece ücretli öğretmenliğe tabi kalıyor. Bu da hiç sağlıklı bir sitem değil, zira ğcretli öğretmenlik hiç bir garantisi olmayan ve çok düşük ücretlerle çalışılan bir yapıda. Yani, eğer ücretli öğretmen olarak işe başlarsanız, yerine geldiğiniz öğretmen okula dönüş yaptığı an size gerek kalmıyor. Herhangi bir sözleşme söz konusu değil. Bu yüzden Şubat ataması 2014'ün olmayacağını öğrenen adaylar bir hayli üzüldü.

Önceki gün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı atanamayan öğretmen adaylarına kötü bir haber verdi. Geçen sene Şubat ayında da atama olmamıştı, ancak önceki senelerde hemen hemen her yıl Şubat ayında da öğretmenler atanıyordu. MEB'den gelen bu açıklamaya göre, 2014 Şubat ayında atama olmayacak. 2014 Şubat ataması son durum ne?

2013 Şubat ataması son durum ne? Şubat ayında öğretmen ataması olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ataması mevzusuna son noktayı koydu. Bundan sonra hiç bir sene olmaması planlanan Şubat ataması, geçen sene olduğu gibi bu yıl da yapılmayacak. AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Cankli bir kaç gün önce olmlu sözler söylerken, ne oldu da Şubat atamasından vazgeçildi bilemiyoruz...

Önceki gün öğretmen adaylarına üzücü bir haber geldi. Bu sene 2013 öğretmen atamalarında atanamayan öğretmenler, Şubat 2013'te bir atama olup olmadığını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuyla ilintili bir açıklama yaptı. 2014 Şubat öğretmen ataması olacak mı? Bakan Avcı'ya göre Şuabt 2014 ataması olamayacak.

2013 öğretmen atamaları ile atanamayan öğretmenlerin tek umudu olan 2014 şubat ataması olacak mı? Bu sene ilk atama ile 37 bin, ek atama ile de 3 bin olmak üzere toplamda 40 bin öğretmen istihdam edildi.

Atanamayan öğretmenlerin merakı ise Şubat 2014'te KPSS ile bir atama yapılıp yapılmayacağıydı. Bir kaç gün önce AK Parti grup başkan vekili Nurettin Canikli olumlu açıklamalar yapmıştı. Ancak bugün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan kötü haber geldi. Geçen sene Şubat ayında da atama yapılmamıştı, Avcı'nın açıklamasına göre bu sene de öyle bir çalışma gerçekleşmeyecek. 2014 Şubat öğretmen ataması olmayacak...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat'ta atama bekleyen öğretmen adaylarına üzücü haber verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bir televizyon programında soruları yanıtladı. Bakan Avcı Şubat'ta atama bekleyen öğretmen adayları için sevindirici bir haber vermezken, "Atama tarihlerini ve miktarlarını bizim bu konuda karar vermesi gereken Başbakan, Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı'dır. Bütçe dengelerinin hesaba katılması gereken kararlar. Başbakanımızın, Milli Eğitim Bakanın, Maliye Bakanının, Çalışma Bakanının böyle bir açıklaması yok" dedi. Bakan Avcı, başörtülü öğretmenlik yapmak isteyenlerin önünde yasal bir engel olup olmadığı sorusuna "Öğretmenlerimiz kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin" cevabı verdi.

"Başörtüsü serbest mi?" sorusu üzerine de Avcı, "Öğretmenlerimiz kendilerine neyin yakışacağını bilirler. Öğretmenlerimiz kendilerinin karar vereceği konusunda birbirlerini rencide edecek şeyler söylemesinler" ifadelerini kullandı.

Son Eklenen Foto Galeriler
ETİKETLER :
Yorumlar
atama şart 40000
öğretmen 2014-01-22 11:45:41
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Matematik
Fen Bilgisi
Sosyal Bilgiler
İngilizce
Türkçe 2000-2000 dağıtırlar bunlara görceniz bak diğerlerinden alım olmayacak
bilişime 2000 atama şubatta
ss 2014-01-22 11:43:27
bilişime hakkımız olan 2000 atamayı şubatta istiyoruz
40000 atama için mücadeleye devam
40000 atama için mücadeleye devam 2014-01-22 11:42:26
daha önce illegal yollarla atamalar olmuşsa şimdi hak eden öğretmenlerinl 40000 atama istemeleri mi suç?
kaliteli öğretmen istiyoruz
m.salih deniz 2014-01-21 21:58:18
her sene öğretmen ataması yapıyorsunuzda bunların kaçı kaliteli yeter artık biz kaliteli öğretmen istiyoruz ....!
türkçe
aycan 2014-01-18 23:31:28
Türkçeye 2000 verilmeli ayrıca enaz atama sayısı 20000 olmakl
öğretmen ataması
ali 2014-01-12 20:12:34
enaz 20000atama istiyoruz iki yıldır mağdur olan sınıfçılar 3500 atamaistiyoruz lutfe bizi anlayın saygılar
14 yıldır atama bekleyen teknik öğretmenler
mehmet 2014-01-10 18:12:24
atama bekleyen teknik öğretmenler sıfır kontenjanları haketmiyor bizler mesleki ve teknik liselerin en başarılı öğrencileri olarak tek okuma şartımız olan bölümümüzün teknik öğretmenliğini başarıyla bitirdik fakat 14 yıldır kpss sınavından yüksek puanlar almmamıza rağmen atamalarımız yapılmıyor.atama bekleyen teknik öğretmenlere norm fazlası olduğu söyleniyor fakat norm fazlası olduğu halde meb alan değişikliğinde her bir bölümümüze 150-200 kontenjan verebiliyor.bizler 2013-2014 atama döneminde teknik öğretmen ihtiyacı doğacak diye sevinirken meb neden teknik öğretmenlerin yönetmeliklerini değiştiriyor bizlere verilen sözler nezaman tutulacak şubat atamasında her bir bölümümüze en az 100 er kontenjan ayrılmasını istiyoruz bizler üreten öğretmenleriz bizlerin ülkeye zararı değil yararı olur eğer sanayimizin gelişmesini işsizliğin azalmasını kaliteli kalifiye eleman yetiştirmek istiyorsak teknik öğretmenlere değer vermeliyiz saygılarımla.
BİR KEREDE FİZİKÇİLERİ DÜŞÜNÜN
fizik 2014-01-07 20:33:34
12 yılda toplam 1000 kişi bile atamadınız,yazık bu defa yapın artık...Çok mağdur olduk çoook...
öğretmen ataması
utku 2014-01-07 16:56:25
sınıfçı şubat ta enaz 20000 atama istiyoruz ikiyıldır ençok mağdür olan sınıfçılardır.saygılar
atanmak ıstıyoruz yeterrrr
sınıfçı 2014-01-05 20:26:02
1500 atama istıyoruz yeter mağdur olduğumuz
şubat ataması
resim 2013-12-30 13:19:41
resimdende kontenjan olmasını diliyorum
sosyal
sema 2013-12-26 16:57:25
yeter yaa bu kadar yıgılma var alın artık bizden 1000 kişi
sınıfçı
hale 2013-12-23 15:54:03
sınıfçıların sesini duyun artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
MAKİNE MODEL
derya 2013-12-23 10:03:17
makine model öğretmenliğine de şubatta atama verilsin istiyoruz. yıllardır bekliyoruz. Lütfen sesimizi duyun. Bizi de görün. En az iki kişi lütfen...
sosyal
soayal 2013-12-22 23:19:36
şubatta sosyale 1.500, toplamda 20.000 atama istiyoruz
şubat ataması
ilköğr.mat. 2013-12-22 19:36:35
yeni sistem nedeniyle ilköğrt.mat den en az 1000 alınım olmalı türkiyenin buna ihtiyacı var...
bilişimciler
imran 2013-12-20 10:58:55
bilişime n az şubatta 1000 alım olmalı.bilişim çagında her okula bir bişim hocası şart
MAĞDUR
SEDEF 2013-12-20 09:28:35
TÜRKÇE DEN 1400 ATAMA İSTİYORUZ .KÜSARATLA ATANAMIYORUZ. KURSLARA GİTMEKTEN BIKTIK. BİTSİN BU EZİYET. BU SENE TOPLAMDA 5000 ATAMA BİLE OLMADI. HATILATAYIM ANA DİLİMİZ TÜRKÇEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.
sosyalci
sosyalci 2013-12-08 17:22:06
ben vanlıyım özalp ilçesinde ikamet ediyorum 17 bin nufüsluk ilçede bile 25 sosyal bilgiler boşta gezen mezun var bi o kadarda o bölümü okuyor madem atama yok neden okutuyorsunuz en az bizde 1000 atama istiyoruz
sosyal
sosyal 2013-12-08 17:18:55
sevgili yetkililer ne olur sosyalde en az 1000 atama verilsin yığılma o kadar çok ki 0,800 puanla kusuratlarla önumde 500 yakın kişi var ne olur yeter artık bu yığılmayı görun 10 senedir sınava hazırlanıyorum nerdeyse eşimle boşanacak seviyeye geldim biz cadece atanmayan tüm öğretmenler hakkımızı istiyoruz
dağılımda adalet
okulönceci 2013-12-03 12:50:36
ağustosta mağdur edildik en az 1000 atama istiyoruz her branşa ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak kontenjan ayrılmalı baraj puanı sırf bazı bölümleri atamak için 50nin altına çekilmemeli
şubat ataması
seda çiçek 2013-11-29 18:02:36
ya lütfen şubat öğretmen atama kontenjanının branşlara göre dağılımı en kıssa sürede belli olsun. ona göre dershaneye devam edelim. eğer atanacaksak boşuna para ödemeyelim. bize de ailemize de yazık.
sosyal bilgiler
sosyal bilgiler 2013-11-24 18:12:59
en fazla mağdur edilen en çok yığılma olan sosyal bilgilere şubatta en az 1000 atama bekliyoruz.sayın başbakanımızın bu mağduriyetimizi göz önüne alacağından eminiz.saygilarımızla.
şubat
ali 2013-11-24 00:20:55
tarihçiler her zaman mağdur edilmiştir bukez olmasın enaz 200 alım olmalı
şubat alımı
BÜŞRA 2013-11-22 10:51:51
şubat alımı yeterli değil en az 20 bin olmalıydı
SINIFÇILAR MADUR
MELİS 2013-11-22 10:49:56
ŞUBATTA HAKKIMIZI VERSİNLER MADURUZ YIĞILMA ÇOK FAZLA EN AZ 3000 ALIM OLMALI
ATANAMIYORUZ
SINIFÇI 2013-11-22 10:48:04
SINIFÇILAR İKİ YILDIR MADUR EDİLDİ ŞUBATTA BİZEN EN AZ 3 BİN ALIM OLMALI YIĞILMA ÇOK FAZLA LÜTFEN SINIF ÖĞRETMENLERİNİN SESİNİ DUYUN ARTIK
şubat ataması
aygen aydemir 2013-11-20 21:01:40
mutlaka enaz 20000atama olmalı diye düşünüyoruz bunun 2000türkçe ye ayrılmalı umutla bekliyoruz
Yorum Yaz
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
   
   
Anket
49 rehine sizce nasıl serbest kaldı?
MİT sayesinde
ABD teslim etti
IŞİD serbest bıraktı
Son Eklenen Foto Galeriler
Facebook'ta Haberoku24
Twitter'da Haberoku24
Arşiv Arama
- -
Futbolla.com - haber, haberler, haber siteleri, haber portalları, gazete haberleri, gazete siteleri, gündem haberleri, ekonomi haberleri, spor haberleri, memur haberleri, magazin haberleri
© Copyright 2013 Haberoku24. Tüm hakları saklıdır.
Haberoku24.com'da 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır. Uygunsuz bir haber veya içerik olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.